Kateřina

Slečna trpící onemocněním CNS. Katka je plně odkázána na pomoc svých rodičů, nebo blízkých.

Příběh Kateřiny pohledem maminky Ilony

Katka se narodila v roce 1995 v Pardubicích. Jednalo se o porod v 38.týdnu těhotenství. Vyšetření neurologa a pediatra nás uklidnilo, Katka je zdravá a vše je v pořádku.

Bohužel čtvrtý den po porodu se objevily záškuby končetin, křeče a nám bylo vysvětleno, že se jedná o prvotní příznak rozjíždějící se infekce v organismu. Následovalo podávání antibiotik, ultrazvuk mozku…po propuštění z porodnice dále kontroly u neurologa, od 3 měsíců doporučení cvičit Vojtovu reflexní metodu 3-5 x denně.

V šesti měsících již bylo viditelné, jak Katka zaostává za zdravými kojenci, ruce sevřené v pěst, nohy našponované, prohnutá v zádech jako luk…příznaky spasticity a Dětské mozkové obrny.
Hodiny strávené cvičením Vojtovy metody, měsíční pobyty v léčebnách, operace ať už se jednalo o protažení zkrácených šlach, nebo tzv. Dorzální rhizotomii, bohužel nedokázaly zvrátit postižení CNS. Katka zůstala plně odkázána na pomoc svých rodičů, nebo blízkých.
Pohybuje se pomocí invalidního vozíku, péče o dceru je tedy náročná nejen po psychické stránce, ale i fyzické. Také shánění finančních prostředků na potřebné pomůcky dá hodně zabrat, a proto jsme moc vděčni za fungování nadace jako je ta vaše.

Z Katky vyrostla slečna, která je veselá, své problémy si až tak nepřipouští, což je způsobeno jejím lehčím mentálním postižením. Ráda navštěvuje sociálně terapeutickou dílnu Momo v Chrudimi, kde se svými kamarády filcují nádherné výrobky z ovčí vlny. S mojí dopomocí pak ve volném čase plete košíky z pedigu, což ji moc baví😊.

Ilona Bláhová

Dary

2021 – finanční příspěvek v hodnotě 17 350 Kč
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.